Dodany: 2011-08-01 14:21:13
 

Cechy kuchni chińskiejKuchnia chińska to jedna z najbardziej rozchwytywanych kuchni świata. Coraz bardziej staje się popularna także jako kuchnia na wynos. Zamawiając dostawę do domu, większość z nas wybiera właśnie chińszczyznę. Co jest w niej takiego wyjątkowego?!

 

Tego możemy dowiedzieć się kosztując chińskich dań w miejscu takim jak restauracja gdańsk. Chińszczyzna to przede wszystkim dania ostre, wybornie przyprawione i pikantne. Restauracja gdańsk serwuje potrawy z ryżem, sosem sojowym, wieprzowiną i owocami morza. W menu miejsca jakim jest restauracja gdańsk nie brakuje dań z dodatkiem słynnego pieprzu syczuańskiego, który sprawie, że wszystko co jemy jest ostre i ma charakterystyczny smak.

 

Warto wspomnieć o tym, że pikantne potrawy poprawiają trawienie, więc jedzenie takich dań jest jak najbardziej wskazane. Restauracja gdańsk oferuje nam także potrawy zawierające tofu, chiński twarożek sojowy, znany od setek tysięcy lat. Uwielbiany przez smakoszy chińskiej kuchni. Można jeść go na sucho lub zrobić z niego dodatek do wielu potraw..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cechy kuchni chińskiej
Nick: