Dodany: 2015-11-20 11:39:22

 

KebabKebaby na stałe wpisały się już w krajobraz polskich restauracji, takich jak obiady opole. Ta arabska potrawa ma obecnie bardzo wiele wariantów, możemy jeść kebab z mięsa baraniego, wołowego, a nawet drobiowego.

 

Dobrym substytutem mięsa jest tradycyjny arabski falafel, czyli kotleciki z ciecierzycy, które mogą być rozwiązaniem dla osób na diecie wegetariańskiej. Kebab przeważnie jest serwowany w bułce, tak zwanej picie lub innym rodzaju chlebka. Popularne są również kebaby w kubku, gdzie warstwowo są poukładane warzywa, mięso, frytki.

 

Taki kebab można kupić w każdej budce fast food, jednak coraz więcej restauracji w naszym kraju (na przykład obiady opole) zmienia swoje menu i dodaje do niego również kebaby. Obiady opole mogą zaserwować nam kebaby wegetariańskie, z frytkami, w bułce, albo kubku. Tak naprawdę mamy bardzo duży wybór, jednak uważajmy na jakość mięsa serwowanego w przydrożnych budkach. Szukajmy miejsc, gdzie jest duży ruch, ponieważ tylko tam mamy pewność, że podawane w kebabie mięso na pewno będzie świeże..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kebab
Nick: