Dodany: 2015-11-20 11:17:20

 

FelafelWyprawy do krajów arabskich sprawiają, ze coraz bardziej poznajemy nowe smaki, egzotyczne dania, które próbujemy potem odtwarzać w naszym kraju. Również duża ilość popularnych budek z kebabami sprawia, że zaczynamy coraz bardziej przyzwyczajać się do takiej egzotycznej kuchni. Czym jest falafel?

 

To danie wegetariańskie charakterystyczne właśnie dla arabskiego kręgu kulturowego. Tak naprawdę jest alternatywą dla kebabów, ponieważ jest przyrządzane z ciecierzycy, jest to więc danie typowo wegetariańskie. Obecnie możemy zamówić je nie tylko w ulicznej budce, ale również coraz częściej w polskich restauracjach, takich jak obiady opole. Kuleczki z ciecierzycy mogą być podawane w bułce, z różnymi dodatkami, jak serwowane są w restauracji obiady opole.

 

Maleńkie kotleciki falafel są dość wymagającą potrawą, ponieważ trzeba je długo przygotowywać, ale zawsze można przecież udać się do restauracji obiady opole i skosztować tego egzotycznego przysmaku, zamiast męczyć się z przyrządzeniem ich w domu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Felafel
Nick: