Dodany: 2015-11-19 13:59:01

 

SzarlotkaSzarlotka jest jednym z ulubionych ciast Polaków. Bardzo często gości w naszych domach jako deser po niedzielnym obiedzie. Niezwykle smaczna jest również szarlotka podawana na ciepło z gałką lodów.

 

Jest to ciasto, które lubi każdy, zaś smak jabłek przypadnie do gustu większości z nas. Jak podkreślają obiady opole przygotowanie tego ciasta nie jest trudne i nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności. Najpierw należy obrać i pokroić jabłka, które następnie należy przesmażyć, żeby zmiękły. Warto dodać do nich cynamon, wtedy szarlotka będzie miała lepszy posmak. Jak można znaleźć na stronie obiady opole szarlotka musi równiez zawierać ubitą z cukrem pianę z białek.

 

Najpierw na sam spód kładziemy warstwę ciasta, następnie ułożyć jabłka, polać pianą i przykryć kolejną warstwą ciasta. Tak przygotowaną szarlotkę należy już tylko zapiec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Jeśli nie mamy talentu do pieczenia to warto udać sie do restauracji – na przykład obiady opole i skosztować tego pysznego ciasta..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szarlotka
Nick: